graphic-1

Piece do sauny

Piece do sauny

Przy planowaniu budowy sauny bardzo istotną decyzją jest wybór pieca. W naszej ofercie znajdą Państwo piece do saun takich marek jak: Harvia, EOS, Narvi, SAWO, Helo, Iron Monuments, Kota, Huum Hive, Tylo, Sentiotec. Zasilanie pieców do sauny może odbywać się instalacją jednofazową, która nadaje się do małych saun oraz instalacją trójfazową. W przypadku realizacji nawet bardzo małych saun, jeżeli jest to możliwe zalecamy podłączenie pieca do instalacji trójfazowej.

Zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora pieca! Obliczy on niezbędną moc, posortuje piece od najtańszych po najbardziej rozbudowane. W ofercie mamy praktycznie wszystkie dostępne marki w Polsce!

Kalkulator pieca

Sprawdź jak stworzyć własną saunę krok po kroku!

Sauna krok po kroku
Odwiedź nasz sklep internetowy

Rodzaje pieców

Piec opalany drewnem to obowiązkowy element tradycyjnej sauny. Rozgrzewa się on do znacznie wyższej temperatury niż piece elektryczne. Jest chętnie wybierany przez osoby ceniące sobie klasyczny wygląd wnętrza sauny. Dodatkowo w saunie uzyskać można wyjątkowy klimat, dzięki zapachu palonego drewna. Nie wątpliwie największą zaletą pieca opalanego drewnem jest fakt, że można go zastosować tam gdzie nie ma dostępu do elektryczności w przeciwieństwie do pieca elektrycznego.

Piec elektryczny bardzo często montuje się w saunach domowych z uwagi na mniejsze rozmiary, mniejszy koszt oraz łatwość montażu w przeciwieństwie do pieców opalanych drewnem, które wymagają komina. Łatwość obsługi pieca elektrycznego stoi na bardzo dobrym poziomie i koszt eksploatacji jest bardzo niski. Piece zasilane elektrycznie można podzielić na 3 grupy:

  • piece do sauny z sterownikiem wewnętrznym (tzw. „pokrętła”)
  • piece do sauny z sterownikiem zewnętrznym
  • piec do sauny z sterownikiem zewnętrznym COMBI DWU-FUNKCYJNY (automatyczna regulacja wilgotności)

Piec typu combi łączy w sobie możliwość korzystania z tradycyjnej sauny fińskiej oraz sauny parowej. Dodatkowy parownik w piecu generuje parę, zwiększając tym samym wilgotność. Wodę w generatorze uzupełnia się bardzo łatwo. Ten rodzaj pieca jest bardzo łatwy w obsłudze i pozwala na intensywne korzystanie z sauny, przez długi czas.